
- Home
- Monarchie
- Verenigd Koninkrijk
- Zien: déze Nederlandse man was de eerste liefde van prinses Kate
Zien: déze Nederlandse man was de eerste liefde van prinses Kate
Tekst: Vera Guldemeester
17 maart 2025
Kate en William zijn al jaren getrouwd, maar toch was de kroonprins niet haar eerste liefde. Op school zou de prinses namelijk verliefd zijn geweest op een Nederlandse jongen.
Als tiener zat prinses Kate op de kostschool Marlborough College. Ze heeft van 1996 tot 2000 op deze deftige school gezeten. Niet alleen zij, maar ook haar broertje James en zusje Pippa hebben op deze kostschool gezeten. Kate ontmoette hier ook haar eerste liefde.
Nederlandse jongen eerste liefde Kate
Prinses Catherine ontmoette haar eerste liefde, Willem Marx, op de kostschool. Willem heeft zowel een Brits als een Nederlands paspoort. Volgens vrienden van de twee hebben ze verkering gehad rond het jaar 2000, op het moment dat Kate achttien was. Lang duurde de liefde tussen de twee niet, op het moment dat Kate de kostschool verliet, was ook de liefde over.
Lees ook: Dit is waarom Harry en Meghan geen derde kind willen
Woonachtig in Londen
Willem woont en werkt op dit moment in Londen. Hij werkt als journalist en politiek verslaggever voor CNBC. Willem heeft een Peruviaanse-Amerikaanse vrouw, realityster en presentatrice Johanna Botta. Samen hebben de twee een zoontje.
Op de bruiloft aanwezig
Prinses Kate en Willem Marx hebben ook nadat hun verkering uitging contact gehouden. Hij is zelfs bij haar koninklijke bruiloft aanwezig geweest in 2011. Over de bruiloft wilde Willem niets loslaten aan journalisten, maar een vriendin van Kate wilde er wel graag wat over zeggen: “Willem betekent nog steeds heel veel voor Kate.” Of de twee nu nog steeds contact met elkaar hebben, dat is niet bekend.
Bekijk ook:
LEES OOK
BEELD ANP/INSTAGRAM
Vera Guldemeester
Vera Guldemeester werkt sinds 2023 als freelance redacteur bij Royalty en creëert content over royals in het binnen- en buitenland. Ze heeft een passie voor schrijven, reizen en eten. Als ze niet aan het werk is, dan is ze in de keuken te vinden, waar ze de lekkerste taarten en koekjes bakt.
Meer van Vera