Filip

Koning Filip viert 65e verjaardag met nieuw portret

Koning Filip blaast dinsdag 65 kaarsjes uit. Ter gelegenheid van deze bijzondere verjaardag heeft het Belgische hof een nieuw, stijlvol portret van de vorst vrijgegeven.

Op het nieuwe portret van fotograaf Bas Bogaerts zit koning Filip met gevouwen handen aan zijn bureau, terwijl hij peinzend in de verte kijkt. Volgens de Belgische koningshuisverslaggever Wim Dehandschutter is de foto gemaakt in het Kasteel van Laken, ‘in het centrale gedeelte op de eerste verdieping’, schrijft hij op X.

De tekst gaat verder onder de Instagram-post.

Lees ook: Koning Willem-Alexander krijgt ‘dierbaar’ cadeau van Belgische koning Filip

Veel plannen

In een eerder gesprek met Het Laatste Nieuws gaf de koning toe dat ouder worden voor hem best confronterend is. Niet omdat hij zich oud voelt, maar omdat de jaren zo snel voorbijvliegen. “De tijd vliegt en ik heb nog zoveel plannen,” liet hij weten. Of zijn verjaardag gevierd wordt? Dat hangt volgens Filip vooral af van zijn familie.

Van pensioen is voorlopig geen sprake: kroonprinses Elisabeth, zijn 23-jarige dochter en beoogde opvolger, is nog tot mei 2026 bezig met haar universitaire studie aan Harvard in Boston.

BEELD: ANP/INSTAGRAM: @BELGIANROYALPALACE

LEES OOK

Lees meer België

Uit andere media


Denise Delgado

Denise is een creatieve freelance journalist sinds 2015. Ze heeft European Studies gestudeerd aan de Haagse Hogeschool en Journalistiek aan KU Leuven campus Brussel. Denise is bedreven in het creëren van content en is een enthousiast, nieuwsgierig en vriendelijk persoon met een enorme wanderlust. Naast haar passie voor reizen, is ze gek op vechtsport, muziek, wijn en fietsen in de natuur.

Meer van Denise